12
Pentru ca tot am reusit sa starnesc niste prieteni buni care intra pe interent de la caminul cultural din Balasesti (Barlad), m-am gandit ca a sosit momentul sa clarificam o data pentru totdeauna treaba asta cu Moldova lui Stefan cel Mare.
Si oricum e week-end, ceea ce ne da timp pentru a dezbate cea mai arzatoare problema, granitele Moldovei, granite care, dupa parerea mea, incep undeva de la Focsani. Normal, zic, sunt buzoian! :-)
Am venit pregatit si cu 2 clipuri video, destul de sugestive:

nu ca as avea ceva cu moldovenii, insa moldova incepe de la granitele judetelor vrancea si galati in sus, da!? sa fim intelesi :)
Deci ne-au cotropit!
Macar ai ce vizita in moldova si ne mandrim cu asta dar capitala tarii ?
Eleva porno , piticul porno , dudu steal ai de plm chiar te inteleg coaie pe bune esti un ratat dar te inteleg.
:)) foarte bune filmele. Dar de video-ul acesta sti http://www.youtube.com/watch?v=dzGY4uK6XdY (am dat si eu acum cateva zile de el :)) ).
Au… aia cred ca a durut rau…
bai modovene, te faci ca uiti de unde ai plecat? Am mai auzit o galateanca, se jura ca galatiul nu e din moldova.
Breautodeau!
ps: Bai sa moara stefan, voi sunteti din Paris!
:))))) Moldova e a mea.
Clipuri, clipuri, clipuri… bla bla bla. Sunt, cred, clipuri pt. fiecare regiune din România, aşa că neimpresionant. :-)
Dacă te duci în Vrancea, în Focşani mai exact, îţi vor spune că ei au două zone, una ”aparţinând” Moldovei şi una am uitat eu cui *whistle*.
Dar voi chiar n-aveţi cu ce vă bate capul în week-end? :-))
Eu=moldovean. Hai sa nu facem confuzie intre moldovenii boi si ailalti, totusi :D Ma consider mai destept decat aia cu sireturile: port popuci cu fiermoar :D (m-am scos)
na ca esti inconjurat de moldoveni. Preda-te!
Ha,ha,ha. Sunt cu 25 de km in fata! Lanurile sunt parjolite, fantanile otravite…
Sunt de acord cu tine oricum 90% din bucuresteni sunt veniti din restul taarii daca nu ei parintii lor :)) … si bucuresti e de kkt .. e plin de mafie/furturi si alte balarii ca iti este frica sa tii masina/motorul in fata blocului